Нещодавно, а саме 18 травня 2024 року, у Львові було проведено Ротарійський діловий форум молодіжного підприємництва, який був присвячений діяльності кластерів та популяризації інноваційних проектів.
Учасниками форуму стали понад 100 осіб зі Львова, Харкова, Полтави, Запоріжжя, Рівного, Києва, Луцька, Івано-Франківська. Тут були присутні як досвідчені підприємці, так учні і студенти, які тільки планують розпочинати власну справу та представляли свої ідеї на широкий загал.
Виконавча директорка Львівського кластеру медичного бізнесу -
Олеся Халецька також мала можливість розповісти про важливість кластеризації для розвитку регіону та про перспективи кластерів у майбутньому.
У Форумі взяли участь 14 креативних молодіжних команд, які представляли свої проекти, пов’язані з оборонною індустрією, медициною, ІТ, легкою та харчовою промисловістю, освітою, дозвіллям.
Львівський кластер медичного бізнесу / Lviv cluster of medical business завжди підтримує цікаві ініціативи, особливо медтех стартапи, а на форумі таких проектів було представлено аж 4!
Особливо приємно, що грошовою премією від генерального спонсора
Фундація КРЕДО було відзначено проект «Створення гемостатичного бинта на основі біополімерів», авторкою якого є Соломія Капаціла, студентка магістерської програми «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка».
«Новизна розробки гемостатичного бинта для зупинки гострих кровотеч, що мінімізує ризик післяопераційних ускладнень, полягає у використанні створеного новітнього кополімеру, що запускає каскад тромбоутворення за іншим механізмом, аніж відомі аналоги. Хоч засіб усе одно повинен використовуватись у парі з турнікетом, однак завдяки високій ефективності існує «запас за поглинанням», що дозволяє попускати турнікет без ризику поновлення масивної кровотечі. Частинки активної сполуки є біодеґрадабельними, вони не викликають тромбозу та некрозу судин», – зазначила Соломія Капаціла під час презентації свого проекту.
Ще одна цікава розробка львівських політехніків Владислава Рибака та Вадима Рака - цифровий додаток Healthy Calendar має перспективи у майбутньому впровадженні для медичних пацієнтів приватних медичних закладів, які прагнуть контролювати стан свого здоровʼя та вчасно проходити медичні чекапи.
«Особливостями нашого календаря є впровадження системи винагородження, нагадувань про відвідування лікаря, прийом ліків, проведення онлайн-консультацій з лікарем, налаштування синхронізації з календарем смартфону, можливість записати питання для лікаря перед візитом», – розповів учасникам форуму Владислав Рибак.
Не менш цікавим з точки зору профілактики був проект «Почуй лікаря», який представляв
Валентин Бордун«Почуй лікаря» - це просвітницький проект, мета якого підвищення рівня громадського здоров’я та запобігання розвитку захворювань. У межах проекту студенти-медики у форматі лекцій розповідають школярам та студентам Львівщини про важливість профілактики захворювань, піклування про своє здоровʼя та основи здорового способу життя», - ділиться своїми напрацюваннями Валентин.
А також цифровий додаток для вивчення жестової мови «Symbol» має на меті створити середовище безбарєрності для людей з вадами слуху.
Дякуємо організаторам Форуму
Rotary Club Lviv International у співпраці з Фундацією «Кредо» та
KredoBank ви робите важливу справу, допомагаючи молоді знайти свою місію та створити стартап, який буде допомагати людям покращувати їхнє життя!