27/10/2022

Стале фінансування, як фактор антикризового управління кластером

Тези доповіді «Стале фінансування, як фактор антикризового управління кластером»
Більшість кластерів в Європі використовують 4 основних джерела фінансування:
- державне фінансування
- членські внески
- платні послуги
- інше
Однак, державне фінансування залишається основним для більшості кластерів.
Типова структура фінансування кластерів базується на трьох стовпах: базова підтримка (державне чи громадське фінансування); фінанси на основі членства; проекти ЄС. 
Вирішальним фактором в фінансуванні кластерних ініціатив можуть бути, як нові члени, так і сервіси, членські внески, клієнти та програми фінансування. 
В середньому кластери в ЄС мають 25-30 членів, але для сталого фінансування за рахунок членських внесків потрібно збільшувати кількість учасників. 
Залучення нових членів має ряд своїх переваг та недоліків. 
Наприклад, Авіаційний кластер в Німеччині повністю втратив державне фінансування в період кризи і були вжиті наступні заходи:
- збільшення членських внесків
- економія витрат 
- залучення нових стратегічних партнерів (а саме Агенції Регіонального Розвитку) 
Що дозволило Авіаційному кластеру змінити свою структуру надходжень та вижити в період кризи, покращуючи свої сервіси.
Також досвід європейських кластерів показує, що через 10 років діяльності вони переходять на приватне фінансування, а не державне, як на початках. 
Запорукою успішності діяльності кластерів є не лише професійна команда, а і те, що керівництво кластеру має перетворитись на постачальника послуг для членів.
Портфель кластерних послуг включає:
- підтримку регіональних розробників
- створення інновацій
- інтернаціоналізацію (аналіз ринку, вплив трендів, діагностику трендів)
- розвиток бізнесу
- розвиток робочої сили.
Учасники кластерів готові платити за: юридичні консультації, сертифікацію, дослідження ринку, розробку продукції в нових сферах, інтелектуальні  послуги, бізнес-плани, мозкові штурми для своїх бізнесів. 
Членські внески в кластері мають відсіяти учасників, які не готові до кластерних ініціатив, не готові інвестувати в довіру та гроші, прагнуть до легких та швидких малих перемог, а не до непередбачуваних екпенсивних перемог.
Доповнення та розширення цих тез можна подивитись на фотографіях слайдів (натиснувши на картинку слайд, вона відкривається на все вікно).










Кластери, як інструмент подолання криз

Вітаємо, колеги! 27 жовтня 2022 року Адміністрація Львівського Кластеру Медичного Бізнесу прийняла участь в заході: «Кластери, як інструмент подолання криз» від GIZ. 
На вебінарі було обговорено такі важливі теми:
- як кластери можуть боротися з кризами, на основі досвіду пандемії COVID 19, 
- роль кластерів, як інструменту розвитку ланцюга поставок, 
- також було презентовано нові кластерні інструменти для розвитку ланцюга поставок, такі як VCG.AI 
- що можуть застосовувати українські кластери в своїй практиці
- стале фінанансування, як фактор антикризового управління кластером. 
Також детально та дуже цікаво наші іноземні колеги ділилися досвідом успішної роботи кластерів в Німеччині саме в період кризи та зменшення державного фінансування. 
Більш детально про це опишемо в наступному матеріалі.



26/10/2022

Можливості ділової співпраці з одеськими медичними бізнесами.

Учасники Львівського Кластеру Медичного Бізнесу, ТзОВ Іншурія, Олеся та Валентин Халецькі стали співорганізаторами заходу 22 жовтня в Одесі, де представники різних медичних бізнесів представляли свої можливості. Деяких з них хочемо представити і Вам, можливо співпраця з цими українськими компаніями допоможе вашому бізнесу та наша кооперація зміцнить економіку України в цілому.
 
ТОВ Асімед - виготовлення засобів на основі лікувальноі грязі та мінералів Куяльницького лиману з 1997 року. Украінський виробник натуральної мінеральної косметики під торговою маркою Pelovit - R. 

ТОВ Мясомаркет - виробники готових пресованих під великим тиском страв, які є повністю органічними та легкими в приготуванні. Здорове харчування навіть там, де немає справжньої кухні. 

Здравниця «Лаванда на Рів'єрі» для всіх учасників Кластеру дарує знижку на поселення -10%. 

Також, є пропозиції по продажу вже готового працюючого медичного бізнесу - геріатричного пансіонату на березі моря, а також кілька відпочинкових комплексів.

Якщо цікавить більш детальна інформація та контакти, звертайтесь в приват до Адміністрації Кластеру і ми радо Вас познайомимо.

24/10/2022

Участь у дев’ятому Форумі власників та керівників медичних клінік

Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук та член Правління Асоціації Андрій Іонов взяли участь у дев’ятому Форумі власників та керівників медичних клінік. Цьогорічна тема зустрічі: "Медичний бізнес: адаптація до війни". Повномасштабна війна змінила всі сфери докорінно і стала для кожного найбільшим викликом. Традиційно захід зібрав власників і керівників українських медичних закладів усіх форм власності, представників медичних компаній, медичних експертів тощо.
Учасники Форуму змогли не тільки поспілкуватися в неформальній обстановці зі своїми колегами, а й обговорити найбільш важливі питання, пов’язані з подальшими перспективами розвитку медицини в Україні в умовах повномасштабної війни в Україні. Колеги поділитися власним досвідом ефективного управління медичним бізнесом , збереження робочих місць , залучення нових форм співпраці , здійснення благодійних програм у ці екстремальні для країни часи.
Під час участі у Форуму Олександр Максимчук та Андрій Іонов мали зустріч з Міністром охорони здоров’я України паном Віктором Ляшком. З учасниками події також вдалось обговорити участь благодійних організацій у розвитку сучасної української медицини, обговорили і філософію діяльності медичних закладів у часи війни.
Довідково:
Форум власників та керівників медичних клінік – це щорічна всеукраїнська професійна подія в Україні та Східній Європі, яка є містком між бізнесом та медициною, між приватною і державною сферами.

20/10/2022

Опитування медичної спільноти












Вітаю, колеги!
🖌️ 26 вересня 2022 року відбулася зустріч Львівського Кластеру Медичного Бізнесу з Спільнотою Медичного Маркетингу. Ми домовились про спільне проведення круглого столу по найбільш актуальним питанням для власників та керівників медичних бізнесів нашого Кластеру.
Отож, просимо хвильку часу для того, щоб пройти опитування нище та обрати найбільш актуальні для вас напрямки, які цікавлять найбільше, також, якщо б Ви мали потребу у індивідуальному маркетинговому супроводі вашої компанії учасниками Спільноти Медичного Маркетингу, які мають досвід роботи у таких компаніях, як Сінево, Діла, клініка Спіженко та інші, можете звертатися до нас із вашими запитами.

Напишіть в коментарі номер одного або декількох варіантів, які вас зацікавили.

📌 Основні теми для нашої подальшої співпраці:
1. об’єднання виробників іт рішень та медичних центрів для створення нових інноваційних продуктів для підтримки та адміністрування роботи медцентрів;
2. просування клінік та створення бренду центру та лікаря;
3. перші кроки щодо просування медичного центру
4. систематизація маркетингових рішень, налаштування для медзакладів
5. як співпрацювати та ефективно вибирати агенції для просування медзакладів.

17/10/2022

Відбулася зустріч Львівського кластеру медичного бізнесу та Центру підтримки підприємництва м. Львова






























Шановні колеги!
На зустрічі домовлялися про поновлення співпраці та партнкрстві між організаціями, участі в заходах та подальші перспективи спільної роботи.
Нагадаємо, що Кластер заключив Меморадум про співпрацю з Центром підтримки підприємництва та продовдує і надалі комунікацію.

13/10/2022

Зустріч представників громадських організацій










Вітаємо, колеги!
Незважаючи на непрості часи для нашої країни в цілому та для Львівщини зокрема, 11 жовтня 2022 р. відбулася зустріч представників громадських організацій: Львівського Кластеру Медичного Бізнесу, Львівської обласної асоціації малого і середнього підприємництва, Асоціації Благодійників України, Львівського обласного об’єднання організації роботодавців, які разом започаткували громадську платформу для обговорення та пропозицій щодо вирішення актуальних проблем регіональної промисловості та медицини.
Тож, сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!